Logoda Kesilen Faturalar I-Uyuma Gelmiyor

Logo’da oluşturulan faturalarınızın I-Uyum adaptörüne gelmesi için  ekranında  tarih aralıklarını belirleyerek fatura çekmeniz gerekmektedir. e-Fatura Gönder ekranın ilk açılışında o günkü günü alır. Bundan dolayı daha önceki günlerdeki faturalarınız için ekranın alt kısmında bulunan tarih aralığı özelliği ile tarih aralığını belirtmeniz gerekmektedir.

Logo’da oluşturulan faturalarınızın I-Uyum adaptörüne gelmesi için Logo ticari yazılımınız da fatura tipi aşağıdaki tiplerden her hangi biri olmalıdır.

1- Toptan satış Faturası

2- Perakende Satış Faturası

3-Satınalma İade Faturası

4-Verilen Hizmet Faturası

5-Satış Fiyat Farkı

Fatura tiplerinden her hangi biri olması durumunda halen fatura gelmiyor ise Logo ticari yazılımında cari hesap kartında VKN ve / veya TCKN kısmına bakılması gerekmektedir.

VKN ve / veya TCKN olmaması durumunda veya sayılar arasında boşluk olması durumunda veya herhangi bir noktalama işareti olması durumunda faturalar I-Uyum’a getirilemez. Bu işlemlerin düzeltilmesi gereklidir. Düzeltme işleminden sonra faturaları I-Uyum ekranında  seçeneği ile tekrar faturaları çağırarak kontrol edebilirsiniz.

Aşağıda bulunan resimlerde işlemlerin hatalı ve doğu şekilleri verilmiştir.

 

 

               

Was this article helpful?